W latach 2000-2010 kredyty denominowane we frankach szwajcarskich były popularne w Polsce ze względu na niższe oprocentowanie w porównaniu z kredytami w złotówkach. Jednak kryzys finansowy w 2008 roku oraz zmiany kursów walut doprowadziły do gwałtownego wzrostu wartości franka szwajcarskiego w stosunku do złotówki. To z kolei spowodowało, że raty kredytów wzrosły dramatycznie, a wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej.

W wyniku tego problemu pojawiły się liczne sprawy sądowe, a kancelarie prawne specjalizujące się w tzw. sprawach frankowych zyskały na popularności. Kancelaria frankowa frejowski oferuje pomoc prawną kredytobiorcom, którzy czują się oszukani przez banki lub instytucje finansowe, które udzielały kredytów indeksowanych do obcej waluty. W ramach swoich działań, prawnicy starają się dowodzić, że umowy kredytowe były niejasne, a kredytobiorcy nie byli odpowiednio poinformowani o ryzyku związanym z fluktuacjami kursów walutowych.

W polskim systemie prawnym pojawiły się również różne inicjatywy mające na celu wsparcie kredytobiorców frankowych, takie jak ustawy dotyczące konwersji kredytów we frankach na kredyty w złotówkach, co miało złagodzić skutki nagłego wzrostu kursu waluty. Jednak kwestia kredytów frankowych wciąż pozostaje przedmiotem debaty publicznej, a procesy sądowe trwają, próbując znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie dla wszystkich stron zaangażowanych w ten problem.
Iget disposable vapes Iget pens Iget vape carts Iget vapes iget carts ozempic